Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wystawa Mikrohistorie
Artystki: Marlies Pöschl, Karolina Szulejewska
Kurator: Stanisław Welbel
Organizacja: Austriackie Forum Kultury

Projekt zestawia prace dźwiękowe/słuchowiska Karoliny Szulejewskiej (PL) z pracami wideo i filmami Marlies Pöschl (AT). To, co łączy artystki, to uważne przyglądanie się społeczeństwu, przemianom w nim zachodzącym i towarzyszącym im emocjom.

Marlies Pöschl pokaże filmy nakręcone w Teheranie, ukazujące ulicę słynącą niegdyś z położonych przy niej kin. Po rewolucji kina zostały zamknięte a obecnie są to sklepy z kryształowymi, luksusowymi lampami. Filmy Marlies Pöschl kreślą zbiorowy portret mieszkańców Teheranu, równocześnie ukazując przemiany społeczne i polityczne. Najnowsza praca Karoliny SzulejewskiejU8 została nagrana w berlińskim metrze. Stanowi zapis rozmów pasażerów i rejestrację krajobrazu dźwiękowego. Poprzez jedną linię metra i jej pasażerów – bohaterów słuchowiska – poznajmy miasto i zachodzące w nim procesy. Praca zaczęła powstawać w czasie kryzysu uchodźczego w 2015 roku i dokumentuje go poprzez strategię mikronarracji, która o wielkich wydarzeniach mówi poprzez małe opowieści.

Wirtualny spacer 3D po wystawie

23.11.2020 - 31.03.2021 18:00
ON-LINE