Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Cykl koncertów „Scena Muzyki Nowej”:
Olga Neuwirth Miasto bez Żydów 
Pokaz filmu Hansa Karla Breslauera z muzyką na żywo.
Organizator: Koncert realizowany w ramach cyklu „Scena Muzyki Nowej” organizowanego przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego.
Partnerzy: Nowy Teatr, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Austriackie Forum Kultury.

Die Stadt ohne Juden” („Miasto bez Żydów”) to austriacki ekspresjonistyczny film Hansa Karla Breslauera z 1924 roku. Film jest jednym z nielicznych zachowanych filmów ekspresjonistycznych z Austrii. „Miasto bez Żydów” jest uważane za jedno z pierwszych dzieł, które satyrycznie demaskują szerzący się antysemityzm w latach dwudziestych XX wieku. Film fabularny oparty jest na powieści Hugo Bettauera pod tym samym tytułem i traktuje o wykluczeniu i wypędzeniu ludności żydowskiej z „Utopii”.
W swojej kompozycji Olga Neuwirth interpretuje głęboko zakorzeniony antysemityzm i podchodzi muzycznie do tematów tożsamości i obcości, domu i ucieczki. Oprócz partii instrumentalnych wykorzystuje historyczny materiał muzyczny, taki jak tradycyjne pieśni Heurigen i jodłowanie, używa technikę samplowania, aby przenieść je w nowy kontekst muzyczny: krzykliwy, wściekły, głęboki i humorystyczny, ale także nieustępliwy i szczery.


16.10.2021 (sob.), 19.00
Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
https://nowyteatr.org/
Bilety można kupić przy kasie lub online pod następującym linkiem:
http://bilety.nowyteatr.org/termin.html?idw=325
Cena: 30 PLN

 

16.10.2021 19:00 Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16
Warszawa
Bilety: 30 PLN