Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

godz. 18.00
galeria austriacka
austriackie forum kultury
ul. Próżna 8
Warszawa

Wstęp wolny
Wystawa czynna do: 12.11.2010

Anja Ronacher i Robert Gruber pokażą wybór prac z ostatnich lat, ich pierwszą wspólną pracę „Portret bez tytułu” oraz specjalnie na tę wystawę przygotowany film.
Prace Anji Ronacher umiejscowione są między tańcem, teatrem, fotografią i wideo. Na styku sztuk plastycznych i teatru zbadają relację między obrazem fotograficznym, filmowym i performancem, przy czym w pracach fotograficznych i filmowych stosują strategie pochodzące z teatru.
Fotografie, filmy i rysunki Roberta Grubera odzwierciedlają naukowe zainteresowanie antropologią. Tak właśnie podchodzi on do zastanych znaczeń.
Kicz, sytuacje żenujące i kuriozalne, jak również religia nieustannie towarzyszą momentom, których znaczenie jest kontrowersyjne i nie do końca wyjaśnione.
ANJA RONACHER ur. w 1979 r. w Salzburgu, studia na Royal College of Art
w Londynie (MA fotografia), na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu (scena
i film) oraz na ASP w Tallinie (Estonia). Liczne stypendia, wystawy i publikacje.
ROBERT GRUBER ur. w 1979 r. w Rottenmann, 1998-2004 studia na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu, na National College for Art and Design w Oslo i na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie, od 2005 studium doktoranckie z filozofii w Centrum Transferu Sztuki i Wiedzy na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu, liczne stypendia i wystawy. Mieszkają i pracują w Wiedniu i Berlinie.

Sponsor:
Land Salzburg




http://www.anjaronacher.com
http://www.robertgruber.net

08.10 - 12.11.2010