Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

CZYŃ LUB GIŃ

Alfa Omegi, Karolina Breguła, Oksana Briukhovetska, Mamałyga Warszawska (Teodor Ajder, Claudia Ciobanu, Mihai Tarţa, Olga Corochii), Jan Mioduszewski, Aleka Polis, Ghenadie Popescu, Jan Sajdak, Sesama (Justyna Górowska, Adam Gruba), Katya Shadkovska, Kamen Stoyanov, Jaśmina Wójcik, Żubrzyce

otwarcie: 20 maja 2017, godz. 19.00-21.00
spotkanie z Oksaną Briukhovetską w Kwadratowej (Teatr Ochoty, ul. Reja 1): 21 maja, godz. 18.00
śniadanie z artystami: 1 lipca 2017, godz. 12.00
wystawa czynna do 1 lipca 2017

Pomysł wystawy zrodził się w trakcie przygotowań do stolika Kongresu Kultury w lokalu_30, dotyczącego zaangażowania artystów w życie społeczne i polityczne. Spotkaliśmy się wówczas w gronie artystów, krytyków, kuratorów oraz innych osób zainteresowanych tematem. Pojawiło się wiele wątków, które utwierdziły nas w przekonaniu, że warto zorganizować wystawę, która będzie kontynuacją tej rozmowy. 

„Czyń lub giń” to cytat z opowiadania Josepha Conrada „Młodość”. Dewiza ta była wypisana na rufie statku, na który zaciągnął się młody Charles Marlow, alter ego Conrada. Traktując motto to z przymrużeniem oka, pragniemy przyjrzeć się pożądanym przez wielu artystów i krytyków skuteczności oraz użyteczności sztuki, a także formom, jakie mogą one przybierać.

więcej o wystawie: http://lokal30.pl/czyn-lub-gin-do-or-die/
Zdjęcie w nagłówku: Kamen Stoyano, 'New Instambul Dream'.

20.05 - 01.07.2017 19.00 Lokal_30
ul.Wilcza 29a/12
Warszawa
wstęp bezpłatny Wydarzenie