Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

godz. 18.00
galeria austriacka
austriackie forum kultury
ul. Próżna 8
Warszawa

Wstęp wolny

Kurator: dr Marta Smolińska-Byczuk

Wystawa czynna do
31.01.2008

Opowiadając o człowieku, Kurłowicz stosuje sprawdzone i niezawodne środki formalne: starannie komponuje kadr, nie obawiając się układów symetrycznych; nie tłoczy form, zapewniając każdej tyle przestrzeni, ile potrzebuje, by zachować niezbędną dozę autonomii; preferuje intensywny światłocień, by umiejętnie grać tym, co jawne i tym, co ukryte, i w ten sposób uniknąć jednoznaczności. Przygotowując cykl „Ersatz” autor zdecydował się więc, przynajmniej, jeśli chodzi o rozwiązania formalne, pójść drogą przetartą przez wielu, będąc przekonanym, że jest ona dostatecznie szeroka, by móc znaleźć na niej niezatłoczoną ścieżkę dla siebie. Wydaje się, że nie był to zły wybór. Michał Mencfel, „Artluk“ 2/2006
KRZYSZTOF KURŁOWICZ - ur. 1970 - fotografuje od kilkunastu lat; główne motywy i tematy twórczości: człowiek, pejzaż miejski, martwa natura; szczególnie charakterystyczne dla ostatniego okresu twórczości jest zestawianie dwóch lub więcej zdjęć przedstawiających ciało.

www.kurlowicz.com

11.01.2008