Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Overflow Error: Sarah Howorka, Monika Seyfried
Kurator: Stanisław Welbel
Wystawa odbywa się w ramach programu Creative Austrians, w którym szczególnie akcentujemy punkty przecięcia między sztuką i innymi dziedzinami, w tym wypadku, nauką i technologią.
http://www.sarahhoworka.at
http://www.monikaseyfried.com

Overflow Error to określenie z informatyki, w uproszczeniu oznaczające błąd, który występuje, gdy komputer próbuje przetworzyć ilość danych większą niż pozwala na to jego konstrukcja lub program. Metafora ta stała się punktem wyjścia do zaprezentowania twórczości dwóch artystek – Moniki Seyfried z Polski i Sarah Howorki z Austrii. 
Obie artystki w swoich pracach posługują się mediami cyfrowymi, poruszając przy tym bardzo wiele aktualnych zagadnień. Ich praktykę artystyczną łączy zainteresowanie tzw. Big Data. Dostęp do dużych zasobów danych i wiedza o ich przepływie dają ogromną kontrolę nad społeczeństwem. Wynikające z tego zagrożenia są jednym z wyzwań współczesności i dotyczą wielu aspektów życia, takich jak polityka, ekonomia, kultura czy ekologia.

Sarah Howorka jest absolwentką School of Visual Arts oraz School for Poetic Computation w Nowym Jorku. Obecnie studiuje sztukę cyfrową na University of Applied Arts w Wiedniu. W swoich pracach korzysta z technologii zarówno oprogramowania, jak i sprzętu, do tworzenia poetyckich, często zaskakujących eksperymentów artystycznych.

Monika Seyfried jest projektantką interakcji z Warszawy. Jej praca opiera się na własnym doświadczeniu ze sztuką, fotografią oraz filmem. W swojej praktyce artystycznej działa na styku nowych technologii, mediów cyfrowych i środowiska naturalnego, tworząc bogate sensorycznie, interaktywne przestrzenie.


14.12.2020 (pn.), godz. 18:00
otwarcie ON-LINE
po angielsku
Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Wystawa dostępna po umówieniu wizyty: stanislaw.welbel@bmeia.gv.at
Wystawa potrwa do: 31.01.2021

 

 

 

14.12.2020 - 31.01.2021 18:00 Austriackie Forum Kultury
Próżna 7/9
Warszawa
Wystawa dostępna po umówieniu wizyty