Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem
Koncert:

Pandolfis Consort


Maximilian Bratt - skrzypce
Anna Obermayer - skrzypce
Elzbieta Sajka-Bachler - kierownictwo i altówka
Fernanda Vieira - altówka
Günter Schagerl - wiolonczela


Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Musica Humana oraz Austriackie Forum Kultury.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/barokwradosci
Foto ©: Franz Schaden

Warszawski festiwal muzyczny Barok w Radości od 2012 roku prezentuje repertuar muzyki dawnej w wykonaniu znakomitych artystów polskich i zagranicznych. Odbywa się w różnych wnętrzach i lokalizacjach - od kościołów po Pałac na Wyspie i Zamek Królewski. W tym roku w dniach 11-25 września odbędzie się 11. edycja festiwalu.

16 września na festiwalu wystąpi wiedeński zespół Pandolfis Consort prezentujący Stworzenie Świata Józefa Haydna w kameralnej wersji Paula Wranitzky'ego. Program ten został przez zespół nagrany na CD i wydany w wytwórni Gramola.

Pandolfis Consort
został założony w 2004 roku przez Elżbietę Sajkę-Bachler, altowiolistkę i absolwentkę krakowskiej Akademii Muzycznej, aby przybliżyć szerszej publiczności rzadko wykonywane utwory znanych, czasem zapomnianych kompozytorów. W krótkim czasie zespół wyrobił sobie renomę i jest regularnie zapraszany na międzynarodowe festiwale na Węgrzech, w Polsce, Austrii, Finlandii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii i Słowacji.


16.09.2022 (pt.), 18:15
Pałac na Wyspie
w Łazienkach Królewskich
Warszawa
 

16.09.2022 18:15 Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich

Warszawa