Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Patchlab Festival 2020: CONNECTED
Nie tylkoON-LINE!
Marian Essl aka Monocolor oraz Total Refusal: Digital Disarmament Movement (Leonhard Müllner, Robin Klengel) na Patchlab Festival 2020: CONNECTED. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w hybrydowym formacie: większość będzie ogólnodostępna w sieci na specjalnie przygotowanej stronie, ale będzie także okazja do zobaczenia projektów w Krakowie i w rozszerzonej rzeczywistości.

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab to coroczne wydarzenie poświęcone twórczości, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i kreatywne programowanie. Wydobywa potencjał twórczy ukryty w maszynach, algorytmach, programowaniu i w bazach danych. Eksploruje ważne zjawiska we współczesnej kulturze i sztuce, m.in. VR, rozszerzoną rzeczywistość, sztuczną inteligencję, hakowanie i tożsamość cyfrową.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Patchlab jest hasło CONNECTED, czyli „połączeni”. Łączymy się dziś głównie przez internet, który stał się skuteczną i natychmiastową formą komunikacji. Przyspieszający rozwój komunikacji internetowej w ostatnich miesiącach jest nadal dość trudny do uchwycenia. Na naszych oczach dokonuje się rewolucja cyfrowa, którą świat przechodzi z powodu pandemii. Łączy nas również nowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, ograniczenia spowodowane pandemią, ale i myślenie o przyszłości wspólnych przestrzeni publicznych, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia z wirusem i po wirusie.

W ramach tegorocznej edycji Marian Essl stworzy animację na wystawę Augmented Reality (AR) prezentowaną w Internecie.

W programie również performans wiedeńskiego kolektywu Total Refusal (Leonhard Müllner, Robin Klengel) artystów, których film pod tytułem Operation Jane Walk prezentowany był wiosną tego roku w Austriackim Forum Kultury w ramach wystawy AVATAR.

Organizator: Fundacja Photon
Partner: Austriackie Forum Kultury


23 - 25.10.2020 (pt.-niedz.)
ON-LINE
Wstęp wolny
https://patchlab.pl/

 

23.10 - 25.10.2020 ON-LINE

Wstęp wolny