Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Nagrodę Erste Bank w 2023 dostała osoba artystyczna
Pêdra Costa

Indywidualna wystawa „101011” prezentowana była na przełomie roku w galerii das weisse haus w Wiedniu. W Austriackim Forum Kultury w Warszawie zaprezentujemy specjalnie przygotowaną wersję tej ekspozycji. W ramach naszej współpracy z das weisse haus oraz Erste Bank, Pêdra Costa odbędzie w Warszawie miesięczną rezydencję artystyczną.

Pêdra Costa (Nova Iguaçu, 1978) pochodzi z Brazylii, mieszka i pracuje w Berlinie. Zajmuje się antropologią wizualną i miejską. Jest osobą performerską; pracuje także z Tarotem. Praktyka Pêdry Costy opiera się na różnych formach wiedzy. Podobnie jak przekazana przez przodków duchowość, stanowią one integralną część kolonialnego doświadczenia i strategii przetrwania.


23.02.2024 (pt.), 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wystawa potrwa do: 31.03.2024
Wstęp wolny
Oprowadzanie kuratorskie tłumaczone na PJM (polski język migowy) w dniu wernisażu o godz. 18:00
 

 

23.02 - 31.03.2024 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny