Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Organizatorzy: Fundacja Korzenie Kultury, Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu
Partner: Austriackie Forum Kultury

Motywem IV edycji Festiwalu Muzykofilia jest "pogranicze". W muzyce termin ten odsyła do eksperymentów, improwizacji, innowacji, niekonwencjonalnych zestawień, do nowych technik wydobywania dźwięku czy przenikania się różnych światów muzycznych.

W festiwalu weźmie udział Peter Votava, artysta dźwiękowy aktywny na scenie muzycznej od 1992, jeden z pionierów austriackiego techno (w duecie Ilsa Gold, następnie jako PURE), od którego odszedł w kierunku eksperymentalnych form muzyki tanecznej. W połowie lat 90. zainteresował się muzyką komputerową oraz muzyczną improwizacją, sukcesywnie budując swój elektro-akustyczny świat dźwięków. Uczy języków programowania max/msp/jitter na uniwersytetach i prowadzi warsztaty. Często też występuje jako dj. Był współtwórcą projektów muzycznych Bolder, Current 909, projektu audio-wizualnego Heart Chamber Orchestra oraz grupy PRSZR (współtworzonej z muzykami z duetu HATI, a następnie w duecie z Rafałem Iwańskim). http://musicwithmachines.org


28.11.2020 (sb.), 19:00 
Sala Wielka Dworu Artusa
Rynek Staromiejski 6, Toruń
ONLINE

https://www.youtube.com/watch?v=etvB-1DhfAw

https://www.facebook.com/CentrumKulturyDworArtusa/posts/3597547203601371

 

28.11.2020 19:00 ONLINE