Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem
Koncert:

Recital na skrzypce solo Danieli Hölbling

Program:
Klaus Dorfegger: Crazy Quilt (2011) 11‘
Gerald Resch: quasi una siciliana (2016/2018) 5‘
Kaija Saariaho: Nocturne to the memory of Witold Lutosławski (1994) 6‘
Tomasz Skweres: impact (2016) 6‘30‘‘
Richard Dünser: ... aus blauen Fernen… (2010) 17‘
Tomasz Skweres: Deuterium (2012) 5‘

Program rozpoczyna się od dwóch utworów kompozytorów austriackich, następnie rozciąga się od nokturnu Kaiji Saariaho „Ku pamięci W. Lutosławskiego” do Tomasza Skweresa. W „...aus blauen Fernen...” Richarda Dünsera, opartym na fragmentach tekstu Novalisa i Nikolausa Lenaua, natura staje się odbiciem duszy. Tematycznie, choć w innym kontekście, wpasowuje się w to utwór „Deuterium”.

Austriacka skrzypaczka Daniela Hölbling studiowała grę na skrzypcach na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu u Anke Schittenhelm i Idy Bieler. Dzięki stypendium trafiła na Western Illinois University, gdzie była m.in. członkiem Julstrom String Quartet i koncertmistrzynią Western Illinois University Symphony Orchestra. W Grazu Daniela prowadzi zajęcia z gry na skrzypcach w Konserwatorium im. Johanna Josepha Fuxa oraz jest skrzypaczką w orkiestrze symfonicznej recreation. Ze swoim duetem Violarra koncertuje po całej Europie, a niedawno ukazała się jej płyta „Violarra – Saitenspiel”.

Organizator: Austriackie Forum Kultury
Partner: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Więcej informacji: https://warszawska-jesien.art.pl/portal/aktualnosci


20.09.2022 (wt.), 17:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próźna 7/9
Wstęp wolny

 

 

20.09.2022 17:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny