Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Recital na wiolonczelę solo Tomasza Skweresa

Tomasz Skweres - polski kompozytor i wiolonczelista mieszkający w Wiedniu
Dzieła austriackich lub tworzących w Austrii kompozytorów i kompozytorek: Alexandry Karastoyanovej-Hermentin, Geralda Rescha, Daniela Olivera Mosera, Grzegorza Pieńka oraz Tomasza Skweresa.

Organizator: Austriackie Forum Kultury
Partner: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

Kompozytor i wiolonczelista pragnie zaprezentować publiczności dzieła, które mają dla niego szczególnie silne znaczenie emocjonalne. Są to utwory najnowsze — wszystkie powstały w przeciągu ostatnich 10 lat. Większość z nich została muzykowi dedykowana, a z ich twórcami wiąże go przyjaźń. Każdy z utworów reprezentuje inny świat muzyczny, jest świadectwem innej perspektywy wyrazu artystycznego. W ten sposób Tomasz Skweres chce pokazać wielką stylistyczną różnorodność dzisiejszych czasów oraz niemalże nieograniczone możliwości akustyczne i techniczne tak wspaniałego instrumentu, jakim jest wiolonczela. Jest jednak jedna cecha wspólna wszystkich tych dzieł — charakteryzują się one wielką ekspresją emocjonalną oraz ekstremalnymi kontrastami.


19.09.2021, (nd.), 17:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

konieczna rejestracja: warschau-kf@bmeia.gv.at

 

19.09.2021 17:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny, konieczna rejestracja