Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Schiele 20: lockdown dialogues
Viedo performance 
ON-LINE

„Schiele20: lockdown dialogues” to krótki film ruchu, taneczny dialog widziany przez pryzmat twórczości Egona Schiele’go. Schiele często malował postaci samotne, zmęczone, pozostające w dziwnym, ekspresyjnym napięciu. Malarz zmarł w czasie pandemii grypy w 1918 roku.
Sto lat później, z powodu kolejnej pandemii, nagle zostaliśmy zmuszeni do pozostania w domach. Dzieła sztuki zostały zamknięte w muzeach. Zarówno ludzie na całym świecie, jak i bohaterowie obrazów, zostali skazani na izolację a często i samotność.
Film został stworzony w warunkach domowej kwarantanny, w Warszawie i Wiedniu.

Choreografia i taniec: Mirjam KlebelBorys Jaźnicki
Montaż: Borys Jaźnicki
Produkcja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Mirjam Klebel — tancerka, choreografka, pedagożka. Absolwentka Salzburger Experimental Academy. Studiowała również w Nowym Jorku. Występowała i tworzyła własne prace w Europie, Stanach Zjednoczonych i Indiach. Jest autorką choreografii dla teatrów dramatycznych i opery w Austrii. Niemczech i Szwajcarii.

Borys Jaźnicki — aktor i tancerz. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i Warsaw Dance Department. Szkolił się również w Paryżu. Występował na wielu scenach Europy. Tworzy głównie w Warszawie.


Od 18.06.2020
ON-LINE
YouTube „Austriackie Forum Kultury w Warszawie”
https://www.youtube.com/watch?v=tFCsY5nUZq0

18.06.2020 ON-LINE