Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

„Śladami wiedeńskich lesbijek” – wykład Petry Unger
Partner: Lambda Warszawa

Wiele ważnych kobiet ze świata sztuki, kultury i polityki było lesbijkami - między innymi pierwsza austriacka ministra ds. kobiet czy pierwsza reżyserka w Burgtheater. One wszystkie żyły w mniej lub bardziej ukrytym związku. Od zawsze zagrożone były marginalizacją, prześladowaniami i przemocą. 

Dopiero w latach 70. lesbijki odważnie ujawniły się publicznie, domagając się równych praw, a wraz z ruchem LGBTQIA+ osiągnęły znaczące sukcesy w kwestii równości.

Petra Unger, mediatorka kulturowa, ekspertka w dziedzinie gender studies, badaczka feministyczna i inicjatorka Wiedeńskich Spacerów Kobiet, od ponad 30 lat zajmuje się badaniem i komunikowaniem historii kobiet, a w szczególności lesbijskiej historii miejskiej. W swoim wykładzie opowie o pracy nad lesbijską historią miasta i zaprezentuje interesujące biografie lesbijek.

Wykład będzie ekscytującą podróżą pełną odkryć i nowych perspektyw!


27.06.2024, 18:00 
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Wstęp wolny
Po niemiecku z tłumaczeniem na j. polski

27.06.2024 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny