Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Spotkania autorskie z Dominikiem Bartą

Dominik Barta
, ur. 1982 w Górnej Austrii, studiował germanistykę i filozofię w Wiedniu, Bonn i Florencji. Przez dwa lata pracował w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. 2009 wygrał konkurs na esej prestiżowego tygodnika „Die Zeit” a w 2017 konkurs literacki Radia Ö1. W austriackim wydawnictwie Zsolnay Verlag ukazały się dwie jego powieści „Vom Land“ (Ze wsi, 2020) i „Tür an Tür“ (Drzwi w drzwi, 2022). Pisze również dla teatru. 

„Mocny debiut. Zaczyna się powoli, niemal niewinnie – w pewnym momencie autor przykręca jednak śrubę i nagle na światło dzienne wyłażą osobiste i polityczne potworności.” Sebastian Fasthuber, „Falter”, o powieści „Vom Land“ (Ze wsi).

Z tą samą empatią, co w debiucie „Vom Land” (Ze wsi), Barta opowiada w „Tür an Tür“ (Drzwi w drzwi) o życiu w mieście, tożsamości i samotności oraz tolerancji i solidarności.

Fragment powieści „Vom Land“ (Ze wsi) w przekładzie Małgorzaty Gralińskiej: https://austria.org.pl/wydarzenia/dominik-barta-ze-wsi


20.11.2023, (pn.), 13:45
Prowadzenie: dr Joanna Małgorzata Banachowicz
Instytut Filologii Germańskiej UWr
Pl. Nankiera 15b
Wrocław
Po niemiecku, wstęp wolny

21.11.2023 (wt.), 18:00
Prowadzenie: Małgorzata Gralińska
Ośrodek Kultury Austriackiej UAM – Biblioteka Austriacka w Poznaniu
ul. Zwierzyniecka 7
Poznań
Po niemiecku z tłumaczeniem konsekutywnym na polski
Wstęp wolny

22.11.2023 (śr.), 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Po niemiecku z tłumaczeniem konsekutywnym na polski oraz z polskiego na polski język migowy

20.11 - 22.11.2023
Wrocław, Poznań, Warszawa
Po niemiecku, wstęp wolny