Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Studio Dan
na festiwalu Musica Electronica Nova

Wykonawcy:

Studio Dan:
Daniel Riegler – prowadzenie, puzon
Thomas Frey – flet
Clemens Salesny – saksofon, klarnet
Dominik Fuss – trąbka
Matthias Muche – puzon
Raphael Meinhart – perkusja
Michael Tiefenbacher – theremin, fortepian
Sophia Goidinger-Koch – skrzypce
Maiken Beer – wiolonczela
Philipp Kienberger – kontrabas, gitara basowa
Werner Angerer – realizacja dźwięku
Alexander Forstner – produkcja

Program:
Paweł Hendrich Just a Little Beat na dziesięcioro wykonawców i elektronikę (2022/2023) – premiera
Oxana Omelchuk Wow and Flutter na dwa puzony solo i zespół (2016)
Juan Pablo Trad Hasbun Duo vibrante Altera Nudos vacantes na theremin, gitarę basową i zespół (2020)

Zamówienie utworu Just a Little Beat Pawła Hendricha dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Więcej informacji: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9878
Organizatorzy: Narodowe Forum Muzyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Austriackie Forum Kultury


Studio Dan powstało w 2005 roku jako ensemble przy JazzWerkstatt Wien. Początkowo artyści koncentrowali się na stworzeniu ensemble’u instrumentalnego o elastycznych możliwościach wykonawczych, dziś wspólnie formują multidyscyplinarny artystyczny kolektyw produkcyjny. Podczas koncertu w ramach festiwalu Musica Electronica Nova wykonają premierowo dzieło Pawła Hendricha, a także kompozycje Oxany Omelchuk oraz Juana Pabla Trada Hasbuna.

Just a Little Beat to pierwszy utwór stworzony przez Pawła Hendricha dla zespołu Studio Dan. Specyfika tego zespołu polega na tym, że jego członkami są zarówno tradycyjnie wyszkoleni muzycy klasyczni, jak i improwizatorzy oraz jazzmani. Utwór będzie więc ściśle skomponowany pod względem formy i treści, ale będzie także zawierać równie istotne elementy improwizacji na zdefiniowanym przez kompozytora materiale dźwiękowym. Dzięki temu muzycy będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. W utworze kompozytor w innowacyjny sposób zastosuje techniki (produkcji brzmienia i konstruowania rytmów) wywodzące się z muzyki popularnej i klubowej. Dzieło będzie więc przykładem ciekawego przenikania się gatunków muzyki rozrywkowej z treścią i formą muzyki współczesnej – z zasady niezwykle od siebie odległych.


14.05.2023, 20:00
NFM, Sala Czerwona
Plac Wolności 1, Wrocław
Bilety: od 15 do 40 zł
 

14.05.2023 20:00 NFM, Sala Czerwona
Plac Wolności 1
Wrocław
Bilety