Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

SURVIVAL 18. Przegląd Sztuki Wasteland
Kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Małgorzata Miśniakiewicz, Ewa Pluta
Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Artystki: Christine Schörkhuber, Zorka Wollny, Charlotte Biszewski & Sarah Epping, Alicja Patanowska
Christine Schörkhuber (AT) wraz z Zorką Wollny (PL) współtworzą instalację dźwiękową, której premiera odbędzie się podczas otwarcia.

Scena Dźwiękowa 18. edycji to zaproszenie do czytania „Ziemi jałowej” T.S. Eliota z perspektywy dźwiękowej. Tekst, którego postmodernistyczna forma celowo parodiuje romantyczne zjawiska dźwiękowe, przywoływane z wagnerowskim rozmachem, jest jednak przykładem tego, jak dźwięk uwolniony od ram muzycznych zaczyna żyć pełnią swojej płynnej, niestabilnej, wieloznacznej i poliwersjonalnej natury.
W programie Sceny Dźwiękowej zwrócimy szczególną uwagę na to jak rezonuje współcześnie perspektywa słuchowa Eliota w kontekście odczytywania jego poematu jako manifestu ekologicznego. Kryzys klimatyczny i związana z nim żałoba, ale też głęboka adaptacja i rezyliencja mają szczególne miejsce w kontekście badań nad dźwiękiem w tradycji pejzażu dźwiękowego, która powstała na początku lat 70. w odpowiedzi na potrzeby edukacji ekologicznej.


10–13.09.2020
Przepompownia Port Miejski
ul. Kleczkowska 52
Wrocław
http://www.survival.art.pl/pl/
http://www.chschoe.net
http://www.zorkawollny.net

 

 

 

10.09 - 13.09.2020 Przepompownia Port Miejski
ul. Kleczkowska 52
Wrocław