Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Twixt na festiwalu „Muzykofilia”
Organizatorzy: Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia, Austriackie Forum Kultury
Partnerzy: Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Mercure Hotels, Manekin
Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Glissando, Anxious Magazine

Billy Roisz i Dieter Kovačič są aktywni na wiedeńskiej scenie muzyki elektronicznej, improwizowanej, noise i filmu eksperymentalnego od lat 90. Prace Billy'ego Roisza koncentrują się na powiązaniach i różnicach pomiędzy wizualną i dźwiękową percepcją, wykorzystując do generowania dźwięku i obrazu różne instrumenty elektroniczne, elektryczną gitarę basową, telewizory kineskopowe, projektory wideo, synchronizatory, a czasem komputer.

dieb13, najbardziej znany ze swoich działań związanych z muzyką gramofonową i jako założyciel eksperymentalnej platformy muzycznej klingt.org, używa gramofonów i samodzielnie napisanego oprogramowania do swoich prac muzycznych w wielu różnych dziedzinach. Jego prace filmowe obejmują filmy fotograficzne ("schnitzel"), jak również abstrakcyjne prace cyfrowe i analogowe.

Wspólne prace filmowe Billy'ego i Dietera były pokazywane m.in. na Berlinale, Festiwalu Filmowych w Karlowych Varach, IFF Rotterdam, Hongkong Film Festival, Edinburgh Film Festival i SXSW Texas.

Swoje projekty audiowizualne artyści prezentowali na żywo m.in. na Bienal São Paulo, Nya Perspektiv (Västeras), 25FPS (Zagrzeb), BAWAG Foundation (Wiedeń), FBI (Osaka), Suoni Per Il Popolo (Montreal), Sonic Acts (Amsterdam), Transmediale (Berlin), Sonica (Lublana), Unconsciuos Archives Festival (Londyn).


20.05.2023 (sob.), 18:00, 
Centrum Kultury Dwór Artusa
Sala Wielka
ul. Rynek Staromiejski 6, Toruń
Wstęp wolny
Więcej informacji: https://artus.torun.pl/events/festiwal-muzykofilia-edycja-vii-cosmos-oni-copernicus/?fbclid=IwAR2xnI7LuxY3veH8v9Jaz60j4yOkVY6M9XZpSVxKBdPkocH-dDKoUw7cymA
 

20.05.2023 18:00 Centrum Kultury Dwór Artusa
ul. Rynek Staromiejski 6
Toruń
Wstęp wolny