Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Creative Austrians” - Wizjonerzy a społeczeństwo przyszłości

Jak praktyki artystyczne, naukowe i społeczne zmieniają świat

 

Dyskusja i prezentacja publikacji “Creative Austrians”

Sebastian Cichocki – główny kurator Muzeum Sztuki Nowowczesnej w Warszawie

Reanne Leuning – Austriacka Izba Gospodarcza, specialista ds. “Creative Industries“

Hansjürgen Schmölzer – menager kultury, dziennikarz, współtwórca publikacji “Creative Austrians”

Kristina Schrei – historyczka sztuki, kuratorka

Igor Stokfiszewski – “Krytyka Polityczna” – prowadzenie

Po polsku i niemiecku, z tłumaczeniem symultanicznym / wstęp wolny


W niemal każdej dziedzinie życia dochodzi do znaczących przewartościowań, prowokujących gorące dyskusje i pobudzających wyobraźnię do konstruowania modeli przyszłości. Również w obszarze kultury, sztuki, ich związków z gospodarką, społeczeństwem i rozwojem. Idea przemysłów kreatywnych dostarczających paliwa dla wzrostu gospodarczego, poddawana jest krytyce z punktu widzenia ekonomii wartości i rozważań nad dobrem wspólnym. Sztuka jako dostarczycielka produktów podlegających utowarowieniu zastępowana zostaje przez jej poszerzone pojmowanie uwzględniające użytkowość i nastawienie społeczne. Jaki porządek wyłania się z tych dyskusji? Jakie praktyki artystyczne, kulturalne, gospodarcze i społeczne nastaną w ich wyniku? Czy już dziś wskazać można działania, inicjatywy odsłaniające prawdopodobną przyszłość – utopię kreatywności stanowiącą przekonującą wizję wspólnoty, która nadchodzi?

Podczas dyskusji zaprezentowana zostanie publikacja wydana przez austriackie Federalne Ministerstwa Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych “Creative Austrians. Innovators for the society of the future“ [Wizjonerzy i wizjonerki dla społeczeństwa przyszłości]. Na spotkaniu publikacja będzie dostępna gratis w wersji angielskiej i niemieckiej.

Publikacja: “Creative Austrians. Vordenker_innen für die Gesellschaft von morgen” / “Creative Austrians. Innovators for the society of the future” – wersja elektroniczna po niemiecku i angielsku jest dostępna na stronie www.austria.org.pl

Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Ambasada Austrii - Wydział Handlowy - ADVANTAGE AUSTRIA

Patronat: Krytyka Polityczna

Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in WarsawMiasto Stołeczne WarszawaArt_Inkubator Fabryka Sztuki w Łodzi, Stowarzyszenie Artanimacje, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych PJATKNU Foundation Poznań, PowidokiElement Talks

 

11.06.2018 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Po polsku i niemiecku, z tłumaczeniem symultanicznym / wstęp wolny