Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Data: 06.10.2012 (sob.)
Godzina: 20:00
Miejsce: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27 (w podwórzu), Warszawa
Wstęp: wolny

VIII Spoke’N’Word Festival

W tym roku w Warszawie już po raz ósmy odbędzie się festiwal performance poetry (SPOKE'N'WORD FESTIVAL), który łączy w sobie występy poetów zagranicznych ze slamami poetyckimi dla poetów z Polski. Wydarzenie to będzie stanowić świetną okazję, aby zobaczyć i usłyszeć poetów z całej Europy występujących na żywo przed polską publicznością. Festiwal stwarza też wszystkim chętnym szansę wzięcia udziału w slamie poetyckim - nowym i energetyzującym zjawisku, które zawitało do Polski osiem lat temu, i cieszy się od tego czasu rosnącą popularnością zarówno wśród uczestników, jak i obserwatorów. Nadchodząca edycja festiwalu jest częścią projektu Wiersze w Metrze – inicjatywy EUNIC Warszawa.

Mario Tomic ma tytuł najlepszego poety slamowego i spoken-wordowego Styrii i Karyntii, a od roku 2010 w tej roli jeździ po świecie. Jest „produktem exportowym” austriackiej sceny slamowej i wielokrotnym laureatem konkursów w Grazu, Wiedniu, St. Pölten, Ravensburgu i Frankfurcie.

06.10.2012