Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Warszawski Festiwal Filmowy:
„Welcome to Siegheilkirchen”
Pierwszy w Austrii pełnometrażowy film animowany oparty na karykaturach Manfreda Deixa.
Scenariusz: Martin Ambrosch
Reżyseria: Marcus H. Rosenmüller, Santiago López Jover
Organizator: Warszawski Festiwal Filmowy
Partner: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Rok 1967, ultrakonserwatywne miasto Siegheilkirchen w głębi Austrii. Mieszkają tu przeważnie otyli i zagorzali naziści. Żandarm zwykle wykonuje swoją pracę pijany, pastor jest brutalnym tyranem, a fryzjer Kurz roi sobie, że będzie kolejnym Führerem. Karczmarz wiejskiej gospody ma syna o wielkim talencie rysunkowym. Jego wujek Neidhardt zdaje sobie z tego sprawę, gdy odkrywa artystyczne akty nowej, apetycznej pomocy rzeźnika. Smarkacz, jak nazywają chłopca, nie chce zrezygnować ze swojej artystycznej działalności. Dla niego rysunek jest ujściem niezadowolenia i alternatywą dla ciasnoty wioski. Kiedy do wioski przybywają Romowie, mieszkańcy zaczynają pracować nad skonstruowaniem bomby, a smarkacz zakochuje się w dziewczynie o imieniu Mariolina i stara się zdobyć jej serce.

Manfred Deix (1949 – 2016) – austriacki grafik i karykaturzysta. Był też muzykiem i autorem powieści kryminalnych. W swojej twórczości Deix z pasją ośmieszał cechy społeczeństwa austriackiego: zaściankowość i obłudę, z upodobaniem balansował na granicy pornografii, często atakował hierarchię kościelną.


13.10, godz. 21.30
14.10, godz. 19.00
15.10, godz. 14.00

„Welcome to Siegheilkirchen”
Warszawski Festiwal Filmowy
Po niemiecku z polskimi napisami
Bilety w kinach


 

13.10 - 15.10.2021 Warszawski Festiwal Filmowy

Bilety w kinach