Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wiersze w mieście – Motto: Początek
Kuratorka projektu: Natalia Malek
Organizatorzy: Stowarzyszenie Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej EUNIC Warszawa, Miasto Stołeczne Warszawa

Projekt warszawskiego Stowarzyszenia Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej – EUNIC Warszawa (eunic.pl). Wiersze europejskich poetów związane z tegorocznym mottem „Początek” można od połowy kwietnia przeczytać i wysłuchać na stronie www.wierszewmiescie.eu. Wśród nich wiersz „Plakatkunst/Sztuka plakatu” Margret Kreidl w oryginale oraz przekładzie Agnieszki Walczy. Wiersz ukazał się pierwotnie w tomie „Pod język wkładam Ci słowo. Antologia nowej poezji austriackiej”, red. Ryszard Wojnakowski, Oficyna Wydawnicza ATUT, Wrocław 2017. (http://www.wierszewmiescie.eu/wiersze/austria).

Margret Kreidl – ur. w 1964 r. w Salzburgu, mieszka i tworzy w Wiedniu. Pisze poezję, prozę, sztuki teatralne, libretta i słuchowiska, jest również autorką instalacji poetyckich w przestrzeni publicznej. Od 2015 r. prowadzi warsztaty z estetyki i kreatywnego pisania w wiedeńskim Seminarium im. Maxa Reinhardta.


15.04-15.05.2022
www.wierszewmiescie.eu

01.05 - 15.05.2022 ON-LINE