Data: 05.11.2012 (pon.)
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, foyer od strony Motławy (tzw. Salon Gdański), Gdańsk
Wstęp: wolny
Wystawa trwa: 05. - 20.11.2012
Wystawa „Impresje Wiedeńskie”
Wiedeń to miasto łączące w sobie nowoczesność i tradycję. Wiedeńczycy żyją nie obok a wśród pięknych, historycznych miejsc, które odwiedzają na co dzień: poranna kawa w Cafe Central, czy jogging w cesarskim ogrodzie rezydencji Schönbrunn to dla mieszkańców tego miasta coś całkowicie naturalnego. Większość miejsc historycznych nie zatraciło tutaj swojej pierwotnej funkcji, piękne cesarskie ogrody nadal zapewniają ciszę i wypoczynek w upalne dni, a w historycznych salach Hofburgu po dziś dzień zasiadają najwyższe głowy stanu.
Prezentowany na wystawie zbiór fotografii powstałych w latach 2001 - 2004 przedstawia znane zabytki Wiednia widziane z nieco innej niż zazwyczaj perspektywy.
Agnieszka Brzezińska, autorka zdjęć i opisów (ur. 1978) — od wielu lat mieszka w Wiedniu. Z wykształcenia lingwistka, wykładowczyni w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego, wolne chwile poświęca fotografii i innym projektom mającym na celu przybliżenie języka i kultury austriackiej Polakom.