Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wernisaż wystawy
Zaczęło się od Ilse Aichinger 1921-2
021” 
Kuratorzy: Christine Ivanovic, Sugi Shindo
Projekt pierszej planszy: Aya Shindo na podstawie zdjęć będących w posiadaniu Adolfa Opela
Oprawa graficzna: 
Manfred Thumbergerwww.selenoart.com, Jacek Malinowski (wersja polska dla Austriackiego Forum Kultury w Warszawie)
Tłumaczenie na polski: Jacek St. Buras
Redakcja polskich tekstów: Monika Gromala
Produkcja: Austriackie Ministerstwo Spraw Europejskich i Zagranicznych, Austriackie Forum Kultury w Warszawie (wersja polska)
Organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, Austriacka Biblioteka we Wrocławiu, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego
Całą wystawę wraz z wieloma nagraniami wideo i audio znajdą Państwo w internecie: www.online-exhibitions.at

Wedle opinii Hansa Weigla powojenna literatura austriacka zaczęła się od Ilse Aichinger. Przez ponad sześć dziesięcioleci Aichinger należała do najważniejszych przedstawicieli współczesnej literatury niemieckojęzycznej. 1 listopada 2021 roku ona i jej siostra-bliźniaczka Helga skończyłyby sto lat. Z tej okazji powstała wystawa, ukazująca drogę życiową i twórczość tej wielkiej austriackiej autorki, raz po raz odnosząca się także do jakże odmiennej historii jej siostry, która w 1939 roku musiała się schronić przed nazistami w Anglii i została później artystką-plastyczką. Dzieło ich obu przybierało niejednokrotnie postać dialogu.


17.11.2022 (czw.)
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
ul. Fryderyka Joliot-Curie 12, Wrocław
Po polsku
Wstęp wolny
Więcej informacji w listopadzie na: www.bu.uni.wroc.pl

 

17.11.2022 Biblioteka Uniwersytecka
ul. Fryderyka Joliot-Curie 12
Wrocław
Po polsku / wstęp wolny