Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.


Granty

Aktualne informacje na temat stypendiów w Austrii znajdują się na stronie Austriackiego Centrum Wymiany Akademickiej www.grants.at. Jeśli chcieliby Państwo studiować w Austrii, proszę skorzystać z praktycznej bazy uczelni wyższych i wykazu kierunków studiów www.studienwahl.at oraz informacji o życiu i studiowaniu w Austrii www.studyinaustria.at Austriacki Fundusz Integracyjny oferuje portal poświęcony kursom niemieckiego w Austrii sprachportal.integrationsfonds.at

Programy badawcze Międzynarodowego Centrum Badań Nauk o Kulturze Uniwersytetu Sztuk Linz w Wiedniu

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.07.2018
Program badawczy Research Fellowship przeznaczony jest uczestniczek i uczestników studiów postdoktoranckich, którzy znajdują się na wczesnym etapie kariery naukowej. Program Senior Fellowship skierowany jest do naukowców z bogatym dorobkiem naukowym. Oba programy obejmują semestry akademickie 2018/2019. Aplikację składać można przez stronę internetową IFK Kunstuniversität Linz in Wien.

Nagroda im. Margarethy Lupac 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
Fundacja pożytku publicznego Margaretha Lupac-Stiftung przy parlamencie austriackim zaprasza do ubiegania się o Nagrodę im. Margharety Lupac 2018. Do Nagrody zgłoszone mogą zostać lub zgłosić mogą się osoby i instytucje, które są wybitnie zaangażowane w rozwój demokracji i parlamentaryzmu w Austrii. Nagroda wynosi w tym roku 15.000 Euro i może zostać dowolnie podzielona pomiędzy trzy zwycięskie osoby i/lub instytucje.

3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.06.2018
3. Letnia Akademia Uniwersytetu Andrássy w Budapeszcie zaprasza na tygodniowe seminarium p.t. "Region Naddunajski - pomiędzy dekonsolidacją a odnową. Aktualne dyskursy o stanie demokracji". Seminarium odbywa się w języku niemieckim.

IV. Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Nikolausa Fheodoroffa

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.04.2018
Zgodnie ze swoją wielowiekową tradycją chóralną, Land Karyntii ogłasza 4. Międzynarodowy Konkurs im. Nikolausa Fhedoroff`a na utwór wokalno-instrumentalny na duży chór mieszany (min. 48-osobowy) i dużą orkiestrę. Na konkurs można zgłaszać kompozycje, które mogą zostać zaprezentowane przez chór niezawodowy z towarzyszeniem orkiestry.
Pula nagród dla zwyciężczyń i zwycięzców wynosi 10.000 Euro.

Nagroda Międzykulturowa 2018

Termin nadsyłania zgłoszeń: 26.03.2018
Już po raz piąty zapraszamy organizatorki i organizatorów projektów, które wspierają dialog międzykulturowy i międzywyznaniowy do ubiegania sie o Nagrodę Międzykulturową. W poprzednich edycjach konkursu nagroda dwa razy trafiła do Polski. W zeszłym roku inicjatywa Chlebem i Solą otrzymała Nagrodę Miedzykulturową w kategorii MEDIA za projekt portalu informacyjnego www.uchodzcy.info a w roku 2015 fundacja Humanity in Action Polska została nagrodzona w kategorii NAJLEPSZY AKTUALNY PROJEKT za „Kongres Strefa Inter@kcji”. Wysokość nagród w każdej z 4 kategorii wynosi 5.000 Euro.

Modele przynależności: przyjaźń, pokrewieństwo, sieć kontaktów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.04.2018
Pytanie o przynależność i jej kulturowo-społeczne formy od kilku lat znów staje się aktualne. Wzmacniają je polityczne debaty o narodowości, języku, kulturze i religii oraz zjawisko coraz większej mobilności, medialności i cyfryzacji. Wzmacniają je także dynamiki nowego porzadku relacji pokrewieństwa i tęsknota za przyjaźnią, której można by zaufać.  
Centrum Badań IFK Internationales Forschungszentrum Kulturwissenschaften zaprasza w sierpniu do Linz badaczki i badaczy nauk o kulturze i nauk społecznych, którzy chcieliby wziąć udział w seminarium na ten temat. Jego językiem roboczym jest jęz. niemiecki.