Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt
31.05.2021

Europejska Nagroda Ekologicznego Ogrodnictwa 2021

Stowarzyszenie Natur im Garten z Dolnej Austrii ogłasza kolejną edycję konkursu o Europejską Nagrodę Ekologicznego Ogrodnictwa. Można doń zgłaszać projekty ogrodnicze prywatne, instytucjonalne i miejskie, które spełniają kryteria jednej z trzech kategorii: 1. Bioróżnorodność ogrodów i zieleńców, 2. Ogród i jego znaczenie dla zdrowia, pielęgnacji osób i w terapii, 3. Ogród i zieleniec przyjazny dla klimatu. 

European Award for Ecological Gardening 2021 przeznaczona jest dla twórczyń i twórców szeroko rozumianych projektów ogrodniczych, które charakteryzują się innowacyjnością, zostały zrealizowane w duchu zrównoważonego rozwoju i mogą posłużyć za przykład naturlnego ogrodnictwa, ekologicznej pielęgnacji i skutecznego łączenia aspektów społecznych i gospodarczych.
Do konkursu zgłaszać można projekty zrealizowane na przestrzeni ostatnich pięciu lat. 

Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do osób prywatnych - ogrodniczek i ogrodników, do projektantek i projektantów zieleni, do gmin i stowarzyszeń i instytucji edukacyjnych.  

Wszelkie informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znaleźć można bezpośrednio na stronie ogranizatora, do którego należy kierować także wszelkie ewentualen pytania: https://www.naturimgarten.at/internationale-aktivit%C3%A4ten/european-award-for-ecological-gardening/id-2021.html?lang=en