Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Digital Future Talk:
Przyszłość instytucji kultury – strategie, trendy, plany

Sebastian Cichocki
– Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa
Christiane Erharter – Belvedere 21, Wiedeń
Paweł Łysak – Teatr Powszechny, Warszawa
Christoph Platz – steirischer herbst, Graz

Moderacja:
Aleksandra Szymańska – Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk
Stanisław Welbel – Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Czas pandemii nie minął i nie wiemy, czy minie, a jednak czujemy się częścią innej rzeczywistości niż jeszcze kilka miesięcy temu. Działanie w poczuciu niepewności stało się naszym status quo. Potrzeba wsparcia, solidarności w kulturze są bardzo aktualne, a jednocześnie myślimy znowu w kategoriach nie tyle wsparcia czy trwania, co zmiany, dostosowania się, nowych strategii. Myślimy znowu o przyszłości, choć często nie wiemy, czy nasze instytucje będą otwarte w najbliższy wtorek. Nie rozważamy już, czy lepiej online czy na żywo – oba sposoby wymagają namysłu, strategii, wypełnienia treścią, otwierają inne szanse kontaktu z publicznością.

O strategiach na przyszłość chcemy porozmawiać w gronie osób decydujących o kierunkach rozwoju ważnych instytucji kultury w Polsce i w Austrii, które oddziaływają na środowisko, często w skali ponadlokalnej.

Do rozmowy zaprosiliśmy: Sebastiana Cichockiego – głównego kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Christiane Erharter – kuratorkę ds. publiczności z Belvedere 21. Muzuem Sztuki Współczesnej w Wiedniu, Pawła Łysaka, dyrektora Teatru Powszechnego w Warszawie i Christopha Platza z festiwalu steirischer herbst w Grazu.


Gospodarzami spotkania są Austriackie Forum Kultury w Warszawie i Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie otwiera Rupert Weinmann, dyrektor Austriackiego Forum Kultury, a poprowadzi je Aleksandra Szymańska, dyrektorka Instytutu Kultury Miejskiej.

Wydarzenie rozpoczyna nowy cykl Austriackiego Forum Kultury w Warszawie pod tytułem Digital Future Talks, poświęcony tematyce wyzwań przyszłości i kultury cyfrowej, przygotowywany we współpracy z instytucjami partnerskimi w Austrii i w Polsce.


17.03.2021 (śr.), 16.30
ON-LINE
https://us02web.zoom.us/j/84563872329
bez rejestracji, ZOOM Webinar
język: polski, niemiecki, angielski




Główny sponsor Austriackiego Forum Kultury:

 






 

 

17.03.2021 16:30 ON-LINE

język: polski, niemiecki, angielski