Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert jazzowy:
Purple is the Color

Simon Raab - fortepian
Štěpán Flagar - saksofon
Martin Kocián - kontrabas
Michał Wierzgoń - perkusja

Organizatorzy: 
Austriackie Forum Kultury, Fundacja Jazz Art, My Polish Heart, Cracovia Music Agency
Foto: PITC 2020 II / © Georg Buxhofer

Chcemy zostać Beatlesami jazzu” – mówią o sobie z przymrużeniem oka członkowie Purple is the Color, austriacko-czeskiej formacji, która należy do czołówki sceny jazzowej w Austrii. Twórczość grupy bazuje na bogatej tradycji kwartetów jazzowych, oryginalnie łączy elementy popu i folku. Ich muzyka ma w sobie coś bardzo europejskiego, jest eklektyczną mieszanką z wyraźnie wyczuwalnym wpływem klasyki.

Po entuzjastycznie przyjętym debiutanckim albumie Unmasked, Purple is the Color nagrał kolejny album EPIC, wydany wiosną tego roku przez wiedeńską wytwórnię Session Work Records. Zespół, skupiony wokół wybitnego pianisty Simona Raaba, rezygnuje w nim z wszelkich odniesień do nowoczesnego brzmienia, przyjmując ponadczasowe podejście, co owocuje niezwykłą różnorodnością muzyczną.


17.07.2021 (sb.) 19:00
27 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
Rynek Starego Miasta
Warszawa
Wstęp wolny

18.07.2021 (ndz.) 21:30
Harris Piano Jazz Bar
Rynek Główny 28
Kraków
Bilety – 40 zł

 

 

17.07 - 18.07.2021
Warszawa, Kraków