Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert jazzowy:
Prim 
Felix Biller
– klawisze
Martin Melzer – kontrabas 
Christoph Karas – perkusja

Organizatorzy:
Austriackie Forum Kultury, Piec Art Acoustic Jazz Club, Centrum Kultury w Lublinie
Foto: © Johannes Raimann (2018)


Prim
to austriacki zespół jazzowy eksplorujący granice formatu tria fortepianowego. Utworzona w 2015 w Wiedniu formacja wyróżnia się na tle kulturalnego krajobrazu miasta. Trzej muzycy, którzy czerpią inspirację z tak różnych źródeł jak Neil Cowley Trio, GoGo Penguin czy Jan Sebastian Bach, dorobili się mimo to swojego unikalnego brzmienia. Muzykę Prim określaną jako „ryzykowna i ostra” niełatwo jest zaklasyfikować. Ich różnorodny styl jest eksperymentalny a zarazem przystępny, ich brzmienie „soczyste i musujące”, ich gra wirtuozerska a jednak wpadająca w ucho.

Najnowszy album Prim Garnet Tales (Alessa Records, 2020) dowodzi, że w poszukiwaniu jak najwyższej jakości narracyjnej, zespół nie przestaje eksperymentować z dźwiękiem i schematami. Album jest starannie dobraną, żywą mieszanką lirycznych ballad i utworów funkowych. Prim spotykał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności w wielu krajach (jazzahead! Brema, Jazz Brno, Austriackie Forum Kultury Bratysława, w Chinach i in.), występował też w radio: Ö1-Jazznacht, Radio Proglas, Radio Wrocław czy JazzFM.


16. i 17.07.2021 (pt., sb.), 21:00
Piec Art, ul. Szewska 12
Kraków
Wstęp wolny

18.07.2021 (ndz.), 21:30
Wirydarz Centrum Kultury
Ul. Peowiaków 12
Lublin
Wstęp wolny

19.07.2021 (po.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji na warschau-kf@bmeia.gv.at

Wizyty przebiegają z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii.
16.07 - 19.07.2021
Kraków, Lublin, Warszawa