Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

13. Międzynarodowy Dzień Tłumacza
Organizatorzy: EUNIC Warszawa – Stowarzyszenie Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

Wśród tegorocznych wydarzeń Międzynarodowego Dnia Tłumacza znajdą się dyskusje z udziałem tłumaczy, redaktorów i przekładoznawców, spacer literacki oraz kampania plakatowa w księgarniach. Zastanowimy się nad zaletami i wyzwaniami przekładu niebezpośredniego, porozmawiamy o współpracy tłumacza i redaktora, powspominamy sytuację tłumaczy literackich w Polsce po 1989 roku, w zupełnie nowej rzeczywistości. Na deser: kuchnia w przekładzie.


30.09-3.10.2021
Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16, Warszawa
+ ON-LINE
Po polsku
Szczegółowe informacje wkrótce na stronach www.stl.org.pl i www.nowyteatr.org





 

30.09 - 03.10.2021 Nowy Teatr
ul. Madalińskiego 10/16
Warszawa
+ ON-LINE