Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Anna Kim „Zamrożony czas”
Seminarium z cyklu „Austria. Laboratorium krytyczne”
Prowadzenie: Barbara Klicka, Agnieszka Jezierska-Wiśniewska, Kalina Kupczyńska, Antoni Zając
Lektura: Anna Kim, Zamrożony czas, przełożyła Sława Lisiecka, Wydawnictwo Od Do, Łódź 2017
Partner: „Literatura na Świecie” 
Pomysł i organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Kanwą powieści Kim są wydarzenia związane z wojną w byłej Jugosławii. Bohaterka jej opowieści poszukuje jednej z wielu tysięcy osób, których nigdy nie udało się odnaleźć po tym, jak konflikt zbrojny na Bałkanach został zakończony. Kim mierzy się z tematem obcości, wykorzenienia, zagubienia zarówno w dosłownym, jak i w metaforycznym sensie. Interesuje ją możliwość oddania w języku niepojętej grozy wojny i znalezienia właściwych słów, które jakkolwiek mogłyby dotknąć tego doświadczenia.

Anna Kim urodziła się w 1977 roku w Korei Południowej, od 1979 roku mieszka w Wiedniu, gdzie studiowała filozofię i teatrologię. W 2011 roku ukazał się jej tom esejów Invasionen des Privaten, a w 2012 roku powieść Anatomie einer Nacht, która wydana została również po polsku w przekładzie Elizy Borg (Anatomia pewnej nocy). Za powieść Zamrożony czas otrzymała European Union Prize for Literature.


25.01.2023 (śr.), 18:00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
ul. Próżna 7/9
Konieczna rejestracja: laboratorium.krytyczne@gmail.com
Po polsku
25.01.2023 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Konieczna rejestracja