Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Aureum Saxophon Quartett – Pejzaże snów

Kwartet w zachwycający sposób wypełnia lukę między tradycją a nowoczesnością i wstrząsa klasycznymi konwencjami koncertowymi. Tutaj cztery zupełnie różne charaktery spotykają się i łączą w jedną muzyczną całość. Muzyka klasyczna jeszcze nigdy nie brzmiała tak współcześnie! AUREUM - nazwa mówi wszystko! Tak jak złoto mieni się wieloma kolorami, tak zespół dostarcza wrażeń dla uszu, oczu i serca.

AUREUM koncertuje na renomowanych festiwalach w Austrii i za granicą. W latach 2020-2022 zostali wybrani do programu NASOM (The New Austrian Sound of Music) – platformy stworzonej przez austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych do promowania młodych artystów.

Szalona idea festiwalu
Jedenaście dotychczasowych edycji polskiej odsłony Szalonych Dni Muzyki to ponad 700 występów z kilkoma tysiącami artystów, które przyciągnęły przeszło 350 tysięcy słuchaczy. Od początku koncerty odbywały się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, a głównym organizatorem była Sinfonia Varsovia.
Centralną myślą festiwalu jest przełamywanie barier dzielących słuchaczy od muzyki klasycznej poprzez zachęcanie i ułatwianie odbiorcom udziału w koncertach przy jednoczesnym utrzymywaniu prezentacji muzyki na możliwie najwyższym poziomie. Krótkie koncerty odbywające się od rana do wieczora w kilku salach jednocześnie, niskie ceny biletów i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że Szalone Dni Muzyki to spotkania z muzyką, na które zaproszony jest każdy, bez wyjątku.
Szalone Dni Muzyki narodziły się we Francji jako La Folle Journée. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest René Martin, a organizatorem – Centre de Réalisations et d'Études Artistiques à Nantes (CRÉA). Po raz pierwszy festiwal odbył się w Nantes w 1995 roku, ale jego idea szybko przekroczyła granice Francji i na przestrzeni lat stał się prawdziwie międzynarodowym muzycznym fenomenem.

Aureum Saxophon Quartett to:
Martina Stückler - saksofon sopranowy
Johannes Weichinger - saksofon altowy
Viola Jank - saksofon tenorowy
Lukas Seifried - saksofon barytonowy


PROGRAM
Edvard Grieg
Suita z czasów Holberga op. 40 (wybór; opr. 
Maarten Jense) [12’]
I. Prelude
II. Sarabande
III. Rigaudon

Ludwig van Beethoven
Rondo (cz. 
III) z VIII Sonaty fortepianowej c-moll op. 13 
Patetycznej (opr. Leonhard Paul) [6’]

Gerald Resch
Grid (wybór) [5’]
I. Semplice con fantasia. Senza metro e rubato, non troppo lento
II. Canone quasi Blues. Omaggio à Conlon Nancarrow

Chick Corea Spain (opr. Philip Marillia) [4’]
Christof Dienz Knödelpolka (opr. Johannes Weichinger) [2’]

Meraner Jodler, Steirer oraz Ischler Schleuniger (melodie tradycyjne, opr. Rudi Pietsch) [5’]

Christian Maurer Surivisation [6’]

Steven Verhelst Song for Japan (opr. Tetsuya Watanabe) [6’]

Philippe Geiss Imaginary Dances [8’]


Bilety w cenach 20–30 zł w sprzedaży od 1 września. Więcej informacji niebawem na stronie festiwalu: www.szalonednimuzyki.pl.
Organizatorami wydarzenia są Orkiestra Sinfonia Varsovia oraz Austriackie Forum Kultury.


23.09.2023, 21:00
Teatr Wielki – Opera Narodowa
Sala Wenus (Redutowe)
Warszawa
23.09.2023 21:00 Teatr Wielki – Opera Narodowa
Sale Redutowe
Warszawa
Bilety