Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wykład:
Bella Szwarcman-Czarnota 
z cyklu „Kobiety w Torze“ – Sara
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Gmina Żydowska w Warszawie

Rozpoczynamy nowy cykl – będziemy rozmawiać o kobietach bezpłodnych w Torze i postawach ich mężów. Okres nowego roku żydowskiego to czas, w którym czyta się teksty mówiące o tym, jak Bóg „wspomina na kobiety” bezpłodne. Wynika z nich jasno, że zarówno bezpłodność, jak i poczęcie są narzędziem Boskiej Opatrzności.

Pierwszy wykład dotyczyć będzie Sary – żony Abrahama, Racheli – żony Jakuba i Chany – żony Elkany. W następnych wykładach pojawią się inne kobiety bezpłodne: Rebeka, bezimienna matka Samsona, a także kobieta z Szunam. 

Bella Szwarcman-Czarnota – polska publicystka, redaktorka, tłumaczka. Znawczyni tematu kobiet żydowskich. Tłumaczy z języka francuskiego, rosyjskiego i jidysz. Wieloletnia redaktorka PWN oraz felietonistka i redaktorka pisma żydowskiego „Midrasz”.


15.11.2022 (wt.), godz. 18:00
Po polsku
ONLINE: ZOOM 
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZAsd-yvqzwtGdyoypjtdVDMlD4gfdYCx2Eq
15.11.2022 18:00 ON-LINE

Po polsku