Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Projekcja filmu
„Bohaterowie ze Steinu”
Scenariusz i reżyseria: Piotr Szalsza
Producent / Produktion: Zofia Beklen

Film opisuje działalność członków szpiegowskiej siatki o nazwie Stragan, która w latach II Wojny Światowej działała na terenie Wiednia. W skład Straganu wchodzili członkowie Armii Krajowej pochodzący głównie z polskiego Zaolzia oraz austriaccy antyfaszyści. Wielu z nich, na 24 dni przed zakończeniem wojny, zostało bestialsko zamordowanych przez oddział SS, na terenie więzienia Krems – Stein w Dolnej Austrii. 

Po projekcji filmu spotkanie i rozmowa z reżyserem Piotrem Szalszą. Rozmowę poprowadzi Stanisław Zakroczymski, stały współpracownik DSH, autor książkowego wywiadu-rzeki z prof. Adamem Strzemboszem "Między prawem i sprawiedliwością”, współpracownik "Więzi" i Magazynu "Kontakt". 

Partner projektu: Wiener-Krakauer Kulturgesellschaft

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/164957394350008/

13.06.2018 /śr./, 18.00
Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20, Warszawa
Po polsku z niemieckimi napisami
Wstęp wolny

 

13.06.2018 18:00 Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20
Warszawa
Po polsku z niemieckimi napisami / wstęp wolny