Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Audiolewitacje 2:0
performans i wystawa w ramach programu towarzyszącego 64. Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

D I D (Hania Piosik) – nadawczyni komunikatów dźwiękowych
Olga Georgieva – odbiorczyni komunikatów dźwiękowych
Alessandro Braga – operator aparatury EEG
Leszek Garstka, Ulysse Fontaine – wizualizacje
Czas trwania: 40 min
Po performansie w Austriackim Forum Kultury będzie dostępna dokumentacja wydarzenia prezentowana w formie wystawy do 31 października 2021.

Organizator: Austriackie Forum Kultury
Partner: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Projekt z pogranicza neuronauki i sztuk audiowizualnych przedstawiający procesy zachodzące w mózgu uczestnika performansu opartego na autorskiej technice dźwiękowej. Nadawczyni komunikatów kieruje wykonywane na żywo dźwięki do odbiorczyni wyposażonej w aparaturę EEG. Sygnały z czujników EEG na głowie odbiorczyni zamieniane są w czasie rzeczywistym w wizualizacje, które są prezentowane na ekranach. W ten sposób uczestnicy performansu mogą śledzić, jak dźwięk wpływa na aktywność mózgu odbiorców. Otaczające uczestników dźwięk i obraz oraz medytacyjno-relaksacyjny charakter wydarzenia wpisują performans w główny temat 64. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”– zanurzenie.


16.09.2021 (czw.), 18:00
do 31.10.2021

Austriackie Forum Kultury, Próżna 7/9
Wstęp wolny, konieczna rejestracja: stanislaw.welbel@bmeia.gv.at


 

16.09 - 31.10.2021 18:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny