Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

ISOLATION TV
ON-LINE
26.06.20, piątek, 18:00
Po angielsku
Uczestnicy i uczestniczki: Vaari Claffey (kuratorka projektu), 
Séamus Kealy, Marlies Pöschl, Kate Strain, Stanisław Welbel
Prowadzenie spotkania: Katie Zazenski

Zoom 
https://us02web.zoom.us/j/88583986360
Meeting ID: 885 8398 6360


Isolation TV
to projekt, który powstał w odpowiedzi na rzeczywistość czasu epidemii Covid19 i towarzyszące jej zamknięcie muzeów i galerii oraz konieczność odwołania wielu wystaw. Długotrwała izolacja, kwarantanna, "lock down" oraz dystansowanie społeczne odziaływują silnie na psychikę i nasze emocje. W tej sytuacji internet staje się, w większym stopniu niż wcześniej, platformą pracy, przestrzenią społecznej wymiany, spotkań i prezentacji sztuki. Isolation TV to program filmowy prezentujący w odcinkach wybrane prace wideo. Autorką pomysłu serii jest Vaari Claffey, niezależna kuratorka z Dublina, która zaprosiła do udziału wybranych artystów i artystki z różnych stron świata. Część filmów włączonych do projektu zostało przygotowanych specjalnie z myślą o Isolation TV, ale często okazywało się, że starsze prace wideo stały się w obecnej sytuacji znowu aktualne zyskując nowy kontekst.

Projekt został zrealizowany między innymi przy wsparciu austriackiego Federalnego Urzędu Kanclerskiego oraz austriackich instytucji kultury: Salzburger Kunstverein, Grazer Kunstverein oraz kolektywu artystycznego z Wiednia - Golden Pixel Cooperative.


Podczas spotkania on-line z kuratorką projektu Vaari Claafey, dyrektorem Salzburger Kunstverein – Séamusem Kealym, dyrektorką Grazer Kunstverein – Kate Strain, oraz członkinią i założycielką Golden Pixel – Marlies Pöschl, obejrzymy fragmenty wybranych prac wideo oraz porozmawiamy o projekcie i czasach, w których powstał, o możliwościach współpracy w przestrzeni internetu, jak i ograniczeniach tego medium.
Moderatorka: Katie Zazenski, artystka i kuratorka, prowadząca w Warszawie niezależną galerię Stroboskop Art Space.

 

26.06.2020 ON-LINE

Po angielsku