Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Artist Talk ON-LINE
Marlies Pöschl

dokumentacja wideo: 
https://youtu.be/Olz8zt1P1kI


Podczas spotkania – Artist Talk z Marlies Pöschl będzie można poznać praktykę artystki, której wspólna wystawa wraz z Karoliną Szulejewską planowana jest w Austriackim Forum Kultury w Warszawie w ramach austriacko-polskiego dialogu.
Na nadchodzącej wystawie artystka pokaże filmy nakręcone w Teheranie, ukazujące ulicę słynącą niegdyś z położonych przy niej kin. Po rewolucji kina zostały zamknięta a obecnie są to sklepy z kryształowymi, luksusowymi lampami. Filmy Marlies Pöschl kreślą zbiorowy portret mieszkańców Teheranu, równocześnie ukazując przemiany społeczne i polityczne.
Podczas nadchodzącego spotkania online artystka przybliży swoje najnowsze projekty związane z opieką i technologią. Prace te w sytuacji globalnej epidemii i obciążenia służby zdrowia stały się jeszcze bardziej aktualne.

Marlies Pöschl mieszka i pracuje w Wiedniu i Paryżu. Wzięła udział w programie “Creative Austrians”, jako wizjonerka społeczeństwa przyszłości. Wykłada w Instytucie Sztuki i Mediów Cyfrowych na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Jest założycielką i przewodniczącą kolektywu Golden Pixel Cooperative – platformy sztuki i ruchomego obrazu.


22.06.2020 (Pon.), 18.00
Spotkanie w języku angielskim
On-Line, ZOOM:
https://us02web.zoom.us/j/83751877819
Meeting ID: 837 5187 7819

 

22.06.2020 ON-LINE

Po angielsku