Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Seminarium z cyklu „Pracownia teatru austriackiego: eksperyment”
Jesteśmy dziczyzną, a państwo to myśliwy
Constanze Dennig, Extasy rave
Prowadzenie: Agnieszka Jezierska-Wiśniewska (Uniwersytet Warszawski), Kalina Kupczyńska (Uniwersytet Łódzki), Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Lektura: Constanze Dennig, Extasy rave, przeł. Piotr Szalsza
Organizator: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Partner: Agencja Dramatu i Teatru ADiT, www.teatralny.pl
Patronat: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego
Foto © David Payr

Czy kochaliśmy, kogo kochaliśmy, czy jesteśmy bogaci, czy jesteśmy mądrzy, czy mieliśmy szczęście, czy przebiliśmy się przez życie z powodzeniem, czy też bez powodzenia? To już teraz obojętne. Umrzemy. Wkrótce – albo w przyszłym roku. Teraz, kiedy jesteśmy już starzy, możemy rozmawiać o wszystkim. – Dr Antoni Lesiak, 83

Jest rok 2034 i każdy, kto przekroczył 80 rok życia, poddawany jest testowi przydatności. Ci, którzy nie zdobędą wymaganej liczby „punktów przeżycia” muszą wziąć udział w transmitowanym przez telewizję ostatecznym akcie eliminacji – extasy rave. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników testu piątka starych ludzi snuje refleksje o minionym życiu i rozmową próbuje zagłuszyć strach przed śmiercią.

Constanze Dennig – ur. w roku 1954 w Linzu, neurolożka i psychoterapeutka, pisarka, reżyserka i dyrektorka założonego przez siebie teatru „Theater Am Lend” w Grazu podnosi w napisanej w 2003 roku czarnej komedii problem, z którym wszyscy będziemy musieli się zmierzyć, i to już niebawem, gdy ponad połowa z nas przekroczy 60. rok życia: Czy żyjemy w społeczeństwie opartym na idei solidarności pokoleń? A może to tylko miłe złudzenie?


07.12.2022 (śr.), 19.00
ON-LINE
Po polsku
Rejestracja: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZElceGuqz8sE90uagqw6IEUYQevswheyHpu 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

07.12.2022 19:00 ON-LINE

Po polsku, rejestracja