Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert:
Klaus Falschlunger – Trio Special

 

Klaus Falschlunger – sitar
Clemens Rofner – gitara basowa
Christian Unsinn – perkusja

Założyciel tria, austriacki muzyk Klaus Falschlunger, zakochał się w indyjskim sitarze dwadzieścia pięć lat temu. Od tego czasu stał się znawcą tego instrumentu i aktywnym przedstawicielem indyjsko-europejskiej sceny na starym kontynencie. Lecz ten, kto oczekuje od sitaru szmeru medytacyjnej muzyki, spotka się tu z zupełnie innym podejściem. Falschlunger to jeden z tych twórców, którzy z otwartymi oczami i uszami poszukują wciąż nowych zderzeń różnych tradycji i stylów.

Formacja stworzona wraz z Clemensem Rofnerem (gitara basowa) i Christianem Unsinnem (perkusja) ma wyjątkowy charakter. Muzyka indyjska, jazz i pop&rock przeplatają się tu z fragmentami kompozycji i improwizacji, a sitar przemierza rozległe przestrzenie, od brzmień niebiańskich i poruszających po jazzowo-rockowe, nie tracąc przy tym nic ze swojej muzyczności i autentyczności. 


2.10.2020 (Pt. / Fr.), 19.00
Austriackie Forum Kultury
Transmisja na żywo ON-LINE: https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury
Wstęp wolny
Konieczna rejestracja na: warschau-kf@bmeia.gv.at
(prosimy o uwzględnienie następujących wskazówek: https://austria.org.pl/wydarzenia/wirtualneafk-closedbutactive-okfvirtuell).


3. 10. 2020 (So./Sa.), 18:00
Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6, Elbląg
Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury, Centrum Sztuki Galeria EL

02.10.2020 19:00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny, konieczna rejestracja