Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

26.04.2017 (śr.) - 20.00
Lublin Jazz Festival: „Pod Szewcem”, ul. Grodzka 18, Lublin
Wstęp wolny 

27.04.2017 (czw.) - 19.30
Jazz Club Blue Note
Kościuszki 79, Poznań
Bilety https://bluenote.bilety24.pl/ i w klubie

28.04.2017 (pt.) - 19.30
12on14 Jazzclub
ul. Stanisława Noakowskiego 16, Warszawa
Bilety http://12on14club.com/bilety/ i w klubie

Siegmar Brecher – klarnet basowy
Julian Adam Pajzs – gitara tenorowa i barytonowa
Valentin Schuster – perkusja i fortepian kieszonkowy

Edi Nulz został założony w lipcu 2011, pierwotnie jako zespół grający koncert dyplomowy Valentina Schustera na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Reakcje na ten koncert były na tyle pozytywne, że zespół we wrześniu tego samego roku udał się do studia, żeby nagrać pierwszą płytę p. t. „Jetzt” (teraz), która się ukazała w lutym 2012 roku nakładem austriackiej wytwórni „Sessionwork Records“.
W następnych latach zespół występował w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i innach krajach europejskich, jak i w Izraelu w takich miejscach, jak m. in. Porgy & Bess w Wiedniu, Stockwerk w Grazu, Jazzwerkstatt w Bernie, festiwal Jazzbrücke Vysocina, Ammertöne Festival Weilheim,...
W listopadzie 2013 roku ukazał się drugi album „Ultrakarl“ (Ultrakarol), również nakładem „Sessionwork Records“.
Pod koniec 2013 roku rozpoczęła się współpraca z aktorką Adele Neuhauser (Tatort
Wien, Cztery kobiety i pogrzeb) przy projekcie „Die Letzten ihrer Art“ (ostatni tego gatunku). Jest to czytanie muzyczne z tekstami kultowego brytyjskiego autora Douglas Adams („Autostopem przez Galaktykę“) i muzyką zespołu Edi Nulz.
W lutym 2016 roku Edi Nulz wydał swój trzeci album „An der vulgären Kante“ (Na krawędzi wulgarności) nakładem szwajcarskiej wytwórni „Unit Records“. Jak już poprzednie albumy, również ten zawiera wyłącznie kompozycje własne członków zespołu, ale tym razem pojawiły się też utwory pisany wspólnie.

Foto: Antonia Renner

26.04 - 28.04.2017 20.00 Lublin
Poznań
Warszawa

Partnerzy