Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Wszystkie utwory napisane zostały w 2017 roku i będą to prawykonania:
Aleksandra Chmielewska (POLSKA) – Four temperaments
Kirsten Milenko (AUSTRALIA) - Somniare
Żaneta Rydzewska (POLSKA) – Tagtraum
Girolamo Deraco (WŁOCHY) - Imaginhearing
Andrzej Karałow (POLSKA)- Sun-chants
Antonio Bellandi (WŁOCHY) - Falling leaves
Alejandro Vera (MEKSYK)- Órganum

Koncert z cyklu Perspektywy jest inicjatywą polegającą na promocji muzyki współczesnej oraz muzyków specjalizujących się w jej wykonawstwie. Perspektywy konfrontują różnorodne stylistyki, języki muzyczne, spojrzenia kompozytorów na tworzenie nowej sztuki. Koncerty mają na celu uświadamianie słuchaczom, jak wiele nurtów artystycznych ściera się w naszych czasach oraz jak kompozytorzy realizują swoje idee poprzez własny, indywidualny język muzyczny. 
Repertuar koncertu stanowią utwory napisane specjalnie dla Dziołak/Stankiewicz Duo. Na koncercie zostaną zaprezentowane utwory na klarnet i akordeon z 3 kontynentów - 4 krajów: Meksyku, Włoch, Polski i Australii. Poszczególne kompozycje zostały napisane przez kompozytorów młodego pokolenia i zadedykowane duetowi Dziołak/Stankiewicz Duo.

27.04.2017 19.00 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa

Partnerzy