Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Nowe Drogi

12 maja rozpoczyna się festiwal Wiener Festwochen. Jak co roku, program najwyższej próby wstrząśnie życiem kulturalnym stanowiąc inspirację do odkrycia nowych dróg w sztuce.

Na zupełnie nowe drogi artystyczne wkracza tymczasem 16 artystek i artystów, którzy 19 maja zaprezentują swoje prace w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej na wystawie Transfashional. Projekt ten łączy design, modę, tekstylia i sztukę, ukazując zaskakujące zmiany trendów.

Kawiarnia Kaffee Korb, która przy ulicy Brandstätte 9 w Wiedniu jest przystanią środowiska artystycznego, kaffeehausem i miejscem imprez kulturalnych, wyrusza w drogę do Warszawy – strucla jabłkowa z tej kawiarni jest już legendarna, ale proszę koniecznie spróbować także tortu Sachera.

Swoimi drogami chadza Robert Reinagl, skręcając na przykład na wtorki muzyczne do wiedeńskiej winiarni Hengl-Haselbrunner. W maju opuszcza on na chwilę Burgtheater, by przeczytać w Warszawie fragmenty utworów, tych bardziej i tych mniej znanych, które powstały w słynnych wiedeńskich kawiarniach literackich (kaffeehausach) przełomu wieków.

Nie dać się zwieść z własnej drogi – to ważne szczególnie dla wielu artystek i artystów, kuratorek i kuratorów oraz naukowców, którzy tworzą aktualny program. 
Ucieszę się, jeśli będę mógł powitać Państwa w Austriackim Forum Kultury w Warszawie przy ulicy Próżnej.

Martin Meisel

Link do aktualnego programu na kwiecień znajduje się po prawej stronie.

01.05 - 30.06.2017 Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
00-107 Warszawa