Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Festiwal w Sokołowsku
Konteksty. Kongres Postartystyczny
„the time is now. (I+II)“
– pokaz filmu Heidrun Holzfeind na Kongresie Postartystycznym Konteksty w Sokołowsku

Konteksty. 
Kongres Postartystyczny. Tegoroczna edycja festiwalu Konteksty w Sokołowsku będzie miała format kongresu. Zatytułowaliśmy ją Kongres Postartystyczny, przywołując diagnozę teoretyka Jerzego Ludwińskiego sprzed pół wieku, który pisał, że „prawdopodobnie przegapiliśmy moment, w którym to, czym się zajmujemy, przestało być sztuką”. Zmęczeni dystansem społecznym i niepewnością wobec przyszłości planety, zamiast zastanawiać się, co jest sztuką a co nią nie jest, zajmiemy się tym, co można dziś robić ze sztuką.

Na pracę „the time is now. (I+II)“, austriackiej artystki i twórczyni filmów – Heidrun Holzfeind, składają się dwa filmy wideo opowiadające o IRO – japońskim, szamańskim duecie wykonującym muzykę improwizowaną. Tworząca IRO para Shizuko i Toshio Orimo pracuje razem od 1981 roku. Ich muzyka, aktywistyczne zaangażowanie w ruch pokojowy i antynuklearny oraz swobodny, wolnościowy sposób życia są odbiciem ich przekonań, opartych na animizmie i panteizmie oraz całkowitym odrzuceniu konsumpcji i komercjalizacji aktywności życiowej.


29.07.2021 (czw.), 17:00
„the time is now. (I+II)“
Pokaz filmu Heidrun Holzfeind:
język: oryginalny japoński z napisami polskimi i angielskimi.
Sokołowsko
Wstęp wolny


 

29.07.2021 17:00 Festiwal w Sokołowsku

Sokołowsko
Wstęp wolny