Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

26.08.2020 (wt.)
godz. 20.00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Próżna 7/9  

Projekcja filmu „Dzieci pustyni”
Po angielsku z polskimi napisami
Z udziałem reżysera Michaela Pfeifenbergera
W ramach Festiwalu Warszawa Singera  

Reżyseria: Michael Pfeifenberger
Scenariusz: Wolfgang Stahl, Michael Pfeifenberger
Zdjęcia: Meni Elias
Dźwięk: Haim Meir
90 min  

Żaden kraj na świecie nie jest obarczony taką ilością stereotypów i błędnych ocen, jak Izrael. Film „Dzieci pustyni” proponuje jednak inną narrację, daleką od wyświechtanych sloganów — w centrum zainteresowania reżysera znajduje się życie izraelskiej młodzieży, zarówno żydowskiej, jak i arabskiej. Młodzi ludzie opowiadają z własnej perspektywy o życiu na pustyni Negew, w miejscu dwóch różnych kultur, pełnym kontrastów i skrajności, a także o możliwości współistnienia mimo konfliktów z tradycją i społeczeństwem.  

Mieszkańcy kibucu i osady beduińskiej żyją blisko, a jednocześnie tak daleko od siebie. Za to problemy młodzieży, jej plany i marzenia, są takie same, jak na całym świecie, choć ich życie zdaje się być nierozerwalnie związane z losem i historią Izraela.  
Więcej informacji: www.desert-kids.com  
Wstęp po potwierdzeniu obecności na: warschau-kf@bmeia.gv.at,
ilość miejsc ograniczona, miejsca nie są numerowane.


Wydarzenie także transmitowane on-line:
https://www.facebook.com/AustriackieForumKultury

26.08.2020 20:00 Austriackie Forum Kultury online

Wydarzenie