Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Trapped in Our Own Field? – „Making an Exhibition“
Kristina Schrei: wykład i warsztaty kuratorskie

Organizator / 
Partnerzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Foto: Kölner Stadt-Anzeiger, 2015, © Stapelt

W wykładzie Kristina Schrei analizuje twórczość Andrei Fraser i Cosimy von Bonin, artystek, które w swojej praktyce artystycznej w latach 80. i 90., definiowały sztukę, jako dyskurs krytyczny. Obie artystki związane były ze środowiskiem intelektualnym, które podważało istniejące pojęcia i poszerzało pole sztuki. Różne strategie artystyczne i twórczość artystek, łączy właśnie krytyczny stosunek do świata sztuki i własnego w nim udziału.
Podczas warsztatów kuratorskich „Tworzenie wystawy” Kristina Schrei przybliży teoretyczne i praktyczne aspekty realizacji wystaw. Omówi jak tworzyć komunikaty prasowe, wybierać lokalizacje, oraz gdzie szukać inspiracji i tematów wystaw.


Wykład:
19.04.2021 (pn.) 18.00-19.30 
Po angielsku
Wstęp wolny
http://meet.google.com/adb-zesy-cmkSponsor główny Austriackiego Forum Kultury:

 

  

 

 

19.04.2021 18.00-19.30
Po angielsku / wstęp wolny