Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncerty
Martin Listabarth – Dedicated
Organizatorzy: Konsulat Honorowy Austrii w Lublinie, Konsulat Honorowy Austrii w Katowicach, Konsulat Honorowy Austrii we Wrocławiu, Konsulat Generalny w Krakowie, Austriackie Forum Kultury

Jazz i muzyka klasyczna połączone ze sobą w niezwykle harmonijny sposób – na swoim drugim solowym albumie „Dedicated” wiedeński pianista i kompozytor Martin Listabarth kultywuje brzmienie, w którym melodia, radość gry i finezja muzyczna łączą się w porywający sposób.

Album „Dedicated” kontynuuje to, co autor zapoczątkował w swoim debiucie „Short Stories” z 2019 roku. Muzyka, która zachęca do marzeń i odpłynięcia w inne sfery, przyjemnie ciepłe i dostojne brzmienie, które chwyta nas łagodną ręką i nieuchronnie wciąga pod swój urok, melodie, które – czasem lekko taneczne i swingujące, czasem melancholijne w tonie – opowiadają różne historie, a wszystko to bez słowa.

Każdy utwór na tej płycie jest dedykowany konkretnej osobie. Moim celem było zebranie opowieści od najróżniejszych kobiet i mężczyzn, których pasja do jakiejś dziedziny szczególnie mnie fascynuje. Szukałem w życiu i twórczości tych ludzi aspektów, które nie tylko inspirują mnie osobiście, ale które można również przełożyć muzycznie i tym samym stanowią punkt wyjścia dla danej kompozycji” – wyjaśnia artysta.

Oprócz licznych występów w Austrii koncerty Listabartha zaprowadziły go już do Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Chin. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym „Porgy & Bess", ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak „Jazzbühne Lech", „Klavierfestival Hainfeld" czy „Jazzwerkstatt Graz".


20.03.2023 (pon.), godz. 19.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa

21.03.2023 (wt.), godz. 19.00
Filharmonia Lubelska, Lublin

23.03.2023 (czw.), godz. 17.00
Centrum Kultury Podgórze, Kraków

24.03.2023 (pt.), godz. 17.00
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Katowice

25.03.2023 (sob.), godz. 12.00
Zespół Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, Jasnogórska 17, Częstochowa

26.03.2023 (nie.), godz. 18.00
Pałac Myśliwski w Antoninie


20.03 - 26.03.2023
Warszawa, Lublin, Rzeszów, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław