Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Martin Listabarth – Short Stories 
Koncerty
Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Miasto Kalisz, Austriackie Forum Kultury.
Więcej informacji: https://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/48-miedzynarodowy-festiwal-pianistow-jazzowych/

Pianista Martin Listabarth opowiada swoje osobiste historie wyłącznie za pomocą fortepianu. Muzycznie zakorzeniony w jazzie, ale nie stroniący również od wpływów muzyki klasycznej, podąża swoją indywidualną muzyczną drogą. W ten sposób zabiera widzów w różnorodną podróż od portu w Hamburgu, przez sklep tytoniowy w Wiedniu, aż po Chiny.

W Polsce Martina Listabartha można usłyszeć z jego aktualnym solowym albumem "Short Stories". Poświęca się w nim tematowi opowiadania historii: Dlaczego niektóre narracje sprawdzają się szczególnie dobrze? Jak budowane jest napięcie - i jak się je rozładowuje? Co czyni bohaterów interesującymi? Te i inne pytania są punktem wyjścia dla jego kompozycji i improwizacji.
Ponadto usłyszeć będzie można również zupełnie nowe utwory - zwiastuny nadchodzącego albumu "Dedicated", który ukaże się w marcu 2022 roku.

Oprócz licznych występów w Austrii, jego koncerty zaprowadziły go już do Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Chin. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym "Porgy & Bess", ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak "Jazzbühne Lech", "Klavierfestival Hainfeld" czy "Jazzwerkstatt Graz".

Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu ma na celu wszechstronną prezentację i konfrontację światowych i krajowych trendów w pianistyce jazzowej. Jest platformą do dialogu między muzykami z Polski i z zagranicy, inspiruje do powstania unikalnych projektów z fortepianem w roli wiodącej, prezentuje dorobek wybitnych autorytetów muzycznych, jak i promuje młode talenty, w tym debiutantów. Jest jedną z najbardziej znaczących imprez jazzowych w Polsce o zasięgu międzynarodowym, cieszącą się wyjątkowym prestiżem wśród wykonawców, a także publiczności. Mimo wielu lat trwania, festiwal jest wciąż żywą, dynamicznie rozwijającą się formułą prezentacji najistotniejszych projektów artystycznych, a także istotnym elementem wizerunku i marki Miasta Kalisza.

26.11.2021 (pt.), 19.00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9, Warszawa
Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Wymagana rejestracja pod adresem: warschau-kf@bmeia.gv.at

27.11.2021 (sb.), 18.00
48. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu
Centrum Kultury i Sztuki
ul. Łazienna 6, Kalisz
Wstęp biletowany 

26.11 - 27.11.2021
Warszawa, Kalisz