Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert
Melting Pot Made in Wrocław

Wystąpią:
Hanne De Backer – saksofon
Zbigniew Chojnacki – akordeon, elektronika
Beate Wiesinger – kontrabas 
Evi Filippou – wibrafon, perkusja 
Emil Storløkken Åse – gitara 

Organizator: Jazztopad Festival
Partnerzy: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, Austriackie Forum Kultury


Improwizacja jest impulsem do scalenia fragmentów naszego istnienia.
Nguami Maka

Cytat ten mógłby posłużyć za motto 19. edycji Jazztopad Festival, która odbędzie się w dniach 18–27 listopada. Znów nie możemy się doczekać przywitania we Wrocławiu wyjątkowych artystów. Odliczamy dni do inauguracji Jazztopadu, w którego programie znalazło się pięć prawykonań światowych i szereg projektów specjalnych z udziałem przedstawicieli świata jazzu i muzyki improwizowanej. Po raz pierwszy gościć będziemy artystę rezydenta, a część programu poświęcimy kontynentowi afrykańskiemu.

W tegorocznej edycji festiwalowego cyklu Melting Pot wystąpi austriacka kontrabasistka Beate Wiesinger. Jak co roku wykonawcy – młodzi, niezależni artyści-improwizatorzy – spotkają się w tym interdyscyplinarnym projekcie, by wymienić się doświadczeniami i przemyśleniami na temat muzyki.

Koncepcja Melting Pot nawiązuje do najstarszych jazzowych tradycji jam sessions i tzw. workshopów, muzycznych pracowni, laboratoriów, w których spotykali się artyści pochodzący z różnych środowisk, czasem odmiennych dyscyplin. Projekt stanowi ważny element wrocławskiego festiwalu. Pierwszą odsłonę miał we Wrocławiu w 2013 roku. Nie koncentruje się jedynie na muzyce, choć w jego ramach odbywają się otwarte próby, a także koncert. Melting Pot jest interdyscyplinarny, poświęcony także sztukom audiowizualnym czy tańcowi.


19.11.2022 (sob.), 16.00
Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu
Plac Wolności 1, Wrocław
Bilety: https://www.nfm.wroclaw.pl/festiwale/jazztopad-festival
Cena: 40 PLN
Więcej informacji: www.jazztopad.pl
 


19.11.2022 16:00 Narodowe Forum Muzyki
Plac Wolności 1
Wrocław
Bilety