Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

Koncert duetu Mia Zabelka / Zahra Mani
Organizatorem Festiwalu Muzykofilia jest Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia
Dyrektor artystyczny: Rafał Iwański
Oprawa graficzna: Anna Pilewicz
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Fundacji PZU
Partnerzy: Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Goethe-Institut w Warszawie, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne, Mercure Hotels, Manekin
Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Glissando, Anxious Magazine
Foto©: Marta Nalecz, Peter Purgar, Cristina Marx, Rovijn Sv. Katarina_Gandusia


Zapraszamy na szóstą edycję toruńskiego Festiwalu Muzykofilia. Tegoroczna edycja poświęcona jest Kazimierzowi Serockiemu – jednemu z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku. Międzynarodowe grono zaproszonych artystek i artystów zaprezentuje oryginalne i nieortodoksyjne podejście do muzyki kompozytora, reinterpretacje i utwory inspirowane twórczością Serockiego.

Mia Zabelka i Zahra Mani współpracują od 2002 roku, kiedy to założyły zespół muzyki eksperymentalnej „One.Night.Band”. Połączyły także siły z Lydią Lunch w projekcie trio Medusa's Bed i grają w różnych konstelacjach solowych i zespołowych. Zahra Mani pochodzi z Wielkiej Brytanii i Pakistanu, a od 2002 roku mieszka w Austrii. Ta multiinstrumentalistka rozwinęła swój muzyczny styl w idiomatycznym połączeniu nagrań terenowych i instrumentów z elektroniką na żywo, tworząc złożone, głębokie, ale jednocześnie zróżnicowane i pulsujące światy dźwiękowe. Muzyczna wymiana między Zabelką a Mani to wielopłaszczyznowy dialog, w którym dźwięki Mani tworzą rozszerzające się tło dla wirtuozerii Zabelki w lirycznych, krzyczących, organicznych, narastających, złożonych, polirytmicznych pejzażach dźwiękowych. Ich występy są okazją do poznania trwającego i rozwijającego się procesu, work-in-progress, który wciąż bada i odkrywa nowe aspekty dźwięku, ciszy, ciał i przestrzeni.


21.05.2022 (sob.), 19:00
Centrum Kultury Dwór ArtusaSala Wielka 
ul. Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń
Bilety: bilet na jeden dzień festiwalu 30 zł.; karnet na cały festiwal: 50 zł + on-line
Kasa biletowa Dworu Artusa czynna: pon.-pt. 12.00-18.00 oraz na godzinę przed imprezą. 

21.05.2022 19:00 Centrum Kultury Dwór Artusa
ul. Rynek Staromiejski 6
Toruń
Bilety