Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia zindywidualizowanych usług oraz tworzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w opcjach Twojej przeglądarki. Więcej informacji.

  • De
  • Pl
  • En
  • Kontakt

Poleć artykuł!

Nie jestem botem

New Voices of Yiddish Song
Trasa koncertowa w Polsce
Organizator: Żydowskie Muzeum Galicja, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Austriackie Forum Kultury

Zespół w składzie:
Isabel Frey – gitara
Esther Wratschko – fortepian
Benjy Fox-Rosen – kontrabas

„New Voices of Yiddish Song”
to wyjątkowy program współczesnych pieśni jidysz, który zaprezentowany zostanie przez wiedeńskie artystki i artystę: Isabel Frey, Esther Wratschko i Benjy Fox-Rosen`a. Program obejmuje nowe rewolucyjne pieśni jidysz autorstwa Isabel Frey, aranżacje ludowych piosenek jidysz i Wienerlieder w wykonaniu Esther Wratschko oraz przejmujący cykl pieśni oparty na poezji Mordechaja Gebirtiga skomponowany przez Benjy Fox-Rosena. Artystkom i artyście towarzyszą gitary, fortepian, bas i syntezator, dzięki czemu powstaje unikalna mozaika dźwiękowa łącząca klezmer, folk i pop. Frey i Wratschko wystąpią również jako duet „Soveles” z feministycznymi pieśniami a capella. Koncerty odbędą się w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Austriackim Forum Kultury w Warszawie oraz na Festiwalu „Spotkania z Kulturą Żydowską” w Sopocie, pokazując, jak żywa i dynamiczna może być współczesna muzyka jidysz.


16.07.2024 (wt.), 19:00
Żydowskie Muzeum Galicja
Dajwór 18
Kraków
Wstęp: 50 PLN

17.07.2024 (śr.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny

18.07.2024 (czw.), 19:30
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Mamuszki 2
Wstęp: 35 PLN
Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej teatru: https://www.teatratelier.pl/ 

 

16.07 - 18.07.2024
Kraków, Warszawa, Sopot